SZKOŁY PODSTAWOWE:

Szkoła Podstawowa nr 199 w Łodzi

Drużyna “TUWIMÓWKA”

W szkole prowadzonych jest wiele innowacyjnych działań i projektów. Szkoła uzyskała wiele certyfikatów np. Szkoła Odkrywców Talentów, Szkoła Innowacyjna, Szkoła z klasą, szkoła przyjazna uczniom z dysleksją itp.

******************************************************************************************************

SP nr 62 im. gen. Stanisława Taczaka w Poznaniu

Drużyna “TACZAKI”

Szkoła z dumą nosi imię generała Taczaka. Mało kto wie, że zanim wsławił się w wojsku, był inżynierem chemikiem, specjalistą od węgla. Wzorując się na nim rozwijamy talenty i umiejętności. Kadra jest doświadczona, a uczniowie bystrzy i waleczni. Bierzemy udział w wielu projektach, aktywnościach i konkursach. Dzięki współpracy z lokalną społecznością zdobyliśmy poprzez Poznański Budżet Obywatelski fundusze na pracownie i obiekty sportowe.

LICEA:

XIV Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Kopernika w Gdyni

Drużyna “14-stka”

Szkoła, która stawia głównie na naukę języków obcych, matematyki i przedmiotów przyrodniczych. Przyjazna dla uczniów o wielu zainteresowaniach. Hasłem przewodnim szkoły jest łacińska sentencja “per aspera ad astra” czyli przez trudy do gwiazd.

******************************************************************************************************

I Liceum Ogólnokształcącym w Zespole Szkół nr 2 w Ełku

Szkoła liczy około 700 uczniów i znajduje się w niej 25 oddziałów, a jej patronem jest Krzysztof Kamil Baczyński.  Należy do Klubu Szkół UNICEF.

 

******************************************************************************************************

IX LO im. Klementyny Hoffmanowej w Warszawie

Drużyna “1U”

Szkoła, w której każdy może rozwinąć swoje pasje (także debatanckie), a także uczyć się w fantastycznej atmosferze i rozwijać kondycję fizyczną biegając po całym budynku.

******************************************************************************************************

XIX Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Warszawy w Warszawie

XIX LO im. Powstańców Warszawy jest szkołą utworzoną w listopadzie 1944 roku przez swoich Patronów, Powstańców Warszawy. Staramy się kultywować tradycję przybliżając kolejnym rocznikom dzieje walk powstańczych organizując spotkania z naszymi absolwentami, konkursy i gry terenowe. Staramy się uczyć interdyscyplinarnie i nowocześnie. Jesteśmy Szkołą Varsavianistyczną. Nasi uczniowie uczestniczą w lekcjach muzealnych, przedstawieniach teatralnych, seansach kinowych i wycieczkach dydaktycznych. Od 2005 roku uczestniczymy w Programie GLOBE prowadząc badania hydrologiczne i atmosferyczne. Zależy nam na tym, aby uczniowie klas przyrodniczych oprócz wiedzy teoretycznej zdobywali umiejętności praktyczne w czasie badań terenowych. Współpracujemy z uczelniami oraz szkołami z Niemiec. W szkole od lat działa wolontariat, który inicjuje wiele akcji charytatywnych. Uczniowie naszej szkoły starają się godzić naukę ze sportem osiągając sukcesy w obu dziedzinach. Szkoła słynie z dobrej atmosfery, a coroczne Święto Szkoły jest dniem, na który z utęsknieniem czeka cała społeczność – uczniowie, nauczyciele i cała rzesza absolwentów.