SZKOŁY PODSTAWOWE:

Szkoła Podstawowa nr 199 w Łodzi

Drużyna “TUWIMÓWKA”

W szkole prowadzonych jest wiele innowacyjnych działań i projektów. Szkoła uzyskała wiele certyfikatów np. Szkoła Odkrywców Talentów, Szkoła Innowacyjna, Szkoła z klasą, szkoła przyjazna uczniom z dysleksją itp.

******************************************************************************************************

SP nr 62 im. gen. Stanisława Taczaka w Poznaniu

Drużyna “TACZAKI”

Szkoła z dumą nosi imię generała Taczaka. Mało kto wie, że zanim wsławił się w wojsku, był inżynierem chemikiem, specjalistą od węgla. Wzorując się na nim rozwijamy talenty i umiejętności. Kadra jest doświadczona, a uczniowie bystrzy i waleczni. Bierzemy udział w wielu projektach, aktywnościach i konkursach. Dzięki współpracy z lokalną społecznością zdobyliśmy poprzez Poznański Budżet Obywatelski fundusze na pracownie i obiekty sportowe.

LICEA:

XIV Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Kopernika w Gdyni

Drużyna “14-stka”

Szkoła, która stawia głównie na naukę języków obcych, matematyki i przedmiotów przyrodniczych. Przyjazna dla uczniów o wielu zainteresowaniach. Hasłem przewodnim szkoły jest łacińska sentencja “per aspera ad astra” czyli przez trudy do gwiazd.

******************************************************************************************************

I Liceum Ogólnokształcącym w Zespole Szkół nr 2 w Ełku

Szkoła liczy około 700 uczniów i znajduje się w niej 25 oddziałów, a jej patronem jest Krzysztof Kamil Baczyński.  Należy do Klubu Szkół UNICEF.

 

******************************************************************************************************

IX LO im. Klementyny Hoffmanowej w Warszawie

Drużyna “1U”

Szkoła, w której każdy może rozwinąć swoje pasje (także debatanckie), a także uczyć się w fantastycznej atmosferze i rozwijać kondycję fizyczną biegając po całym budynku.

******************************************************************************************************

XIX Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Warszawy w Warszawie

XIX LO im. Powstańców Warszawy jest szkołą utworzoną w listopadzie 1944 roku przez swoich Patronów, Powstańców Warszawy. Staramy się kultywować tradycję przybliżając kolejnym rocznikom dzieje walk powstańczych organizując spotkania z naszymi absolwentami, konkursy i gry terenowe. Staramy się uczyć interdyscyplinarnie i nowocześnie. Jesteśmy Szkołą Varsavianistyczną. Nasi uczniowie uczestniczą w lekcjach muzealnych, przedstawieniach teatralnych, seansach kinowych i wycieczkach dydaktycznych. Od 2005 roku uczestniczymy w Programie GLOBE prowadząc badania hydrologiczne i atmosferyczne. Zależy nam na tym, aby uczniowie klas przyrodniczych oprócz wiedzy teoretycznej zdobywali umiejętności praktyczne w czasie badań terenowych. Współpracujemy z uczelniami oraz szkołami z Niemiec. W szkole od lat działa wolontariat, który inicjuje wiele akcji charytatywnych. Uczniowie naszej szkoły starają się godzić naukę ze sportem osiągając sukcesy w obu dziedzinach. Szkoła słynie z dobrej atmosfery, a coroczne Święto Szkoły jest dniem, na który z utęsknieniem czeka cała społeczność – uczniowie, nauczyciele i cała rzesza absolwentów.

******************************************************************************************************

Niepubliczne Liceum Językowe Academy of the Future w Legionowie

Szkoła powstała w roku szkolnym 2019/2020.  Utworzone dwie klasy. Każda liczy 12 osób.Uczniowie mają możliwość nauki  w grupach o profilach: językowo – medycznym, językowo – ekonomicznym, językowo – prawnym językowo – naukowym, językowo – sportowym. Zapewniamy wysoki poziom nauczania języków obcych poprzez rozszerzoną ilość godzin, autorskie programy, zajęcia z native speakerem. Budujemy relacje z naszymi uczniami, stosując Nonviolent Communication – NVC, zwany także “językiem serca”. Uczymy w oparciu o tutoring. Gwarantujemy zajęcia z opiekunami naukowymi, spotkania z wybitnymi osobowościami ze świata nauki, sztuki i kultury, wyjazdy integracyjne i projektowe.

******************************************************************************************************

I Liceum Ogólnokształcące im Bolesława Chrobrego w Gnieźnie

Drużyna “Chrobrzacy”

I Liceum Ogólnokształcące jest najstarszą szkołą średnią w Gnieźnie. Może poszczycić się długą i szczytną historią. Szkoła należy do Klubu Najstarszych Szkół w Polsce.
Historia szkoły sięga 1863 roku, kiedy to władze pruskie zgodziły się na utworzenie w Gnieźnie tzw. Wyższej Szkoły Miejskiej dla Chłopców z niemieckim językiem wykładowym. Uroczyste jej otwarcie nastąpiło 15 października 1863r., a trzy lata później szkoła została upaństwowiona. Odtąd nosiła nazwę Królewskie Gimnazjum Gnieźnieńskie.
Władze pruskie dążyły do stworzenia ze szkoły silnego ośrodka niemczyzny. Młodzież polska, wyrażając sprzeciw wobec polityki germanizacyjnej w 1894 r. założyła konspiracyjną organizację – Towarzystwo im. Tomasza Zana. Pokłosiem jej działalności stał się udział uczniów szkoły w Powstaniu Wielkopolskim. I Liceum Ogólnokształcące w Gnieźnie wychowało tysiące absolwentów. W wielu przypadkach ukończenie popularnej „16” stało się rodzinną tradycją. O wysokim poziomie nauczania w gnieźnieńskim gimnazjum świadczą kariery osiągnięte przez wielu wychowanków, którym gnieźnieńska Alma Mater dała rzetelne podstawy wykształcenia. Absolwentami szkoły są między innymi takie znakomitości jak naukowcy: prof. Konrad Jażdżewski, prof. Józef Kostrzewski, prof. Witold Hensel, prof. Jerzy Topolski, prof. Bogdan Wachowiak, prof. Wiktor Bross, prof. Jerzy Siepak, prof. Wojciech Stankowski; działacze niepodległościowi – kpt. Paweł Cyms oraz Adam Borys, księża – błogosławiony ks. Marian Skrzypczak, sportowcy – Mieczysław Łopatka i Janusz Centka, poseł na Sejm RP – Paweł Arndt
Obecnie nauka w szkole odbywa się w klasach o profilu przyrodniczym, humanistycznym, oraz matematycznym. Uczniowie I LO w Gnieźnie mają możliwość nauki takich języków obcych jak: język angielski, niemiecki, francuski, rosyjski i hiszpański oraz w ramach zajęć dodatkowych język włoski i język łaciński
******************************************************************************************************
Drużyna “Team Gaja”
Zespół Szkół nr 1 w Tychach (MORCINEK) to szkoła o wieloletniej tradycji, gdzie spotykają się ciekawość świata uczniów i doświadczenie pedagogów. Umożliwia naukę w klasach liceum ogólnokształcącego, w tym w klasach mistrzostwa sportowego oraz w technikum. Od 2015 roku nasza szkoła należy do zaszczytnego grona Szkół Stowarzyszonych UNESCO. Motto szkoły: “Nieważne kim jesteś, u nas odkryjesz siebie”. Dlaczego “Team Gaja”?  Gaja jako Ziemia i natura mocno wiąże się z tematem projektu; ponadto, zwieńczeniem projektu jest debata i aby uczcić ojczyznę retoryki filozofii i demokracji nawiązujemy do starożytnej Grecji.